Retro hodiny

Přesto, že žijeme v době kdy většina lidí prahne po moderním designovém řešení interiéru bytu či domu, i dnes je stále poptávka po hodinách, které svým vzhledem připomínají doby dávno minulé. Retro hodiny jsou stále velmi vyhledávané a oblíbené, často tvoří praktický bytový doplněk tradičních, ale i moderních interiérů kde působí jako zajímavý protiklad. Návrháři hodin obvykle hledají námět pro design retro hodin v 50. a 60. létech a berou si za vzor hudební a modní revoluci poválečného období.

Hezkým příkladem jsou hodiny NeXtime Antik, které se svým vzhledem skvěle hodí do interiérů zařízených starožitným nábytkem. Design ručiček, font písma číslic i barevné pojetí, to vše pěkně zapadá do celkového starého vzhledu těchto hodin.

NeXtime Antik Big

 

Podobný, historický vzhled mají i hodiny NeXtime Big Ben připomínající svým vzhledem ciferník známé londýnské věže stejného jména. Velké římské číslice po obvodu, a tak trochu vitrážový styl, působí elegantně a originálně. Hodiny mohou skvěle padnou například na sloupy či pilíře, kde se ještě více jejich vzhled přiblíží známé londýnské věži.

NeXtime Big Ben

Typickým zástupcem hodin retro stylu 60. let jsou nástěnné hodiny Karlsson Retro Station Green. Klasický styl jim dodává široký rám tyrkysové barvy a tak trochu tuctový vzhled ciferníku. Při pohledu na tyto hodiny máme pocit, jakoby je někdo právě přinesl z půdy, kde ležely ještě z dob totalitního režimu. Právě tento styl je však dnes vyhledávaný, protože působí jako zajímavý protiklad dnešní uspěchané a přemodernizované doby.

Karlsson Retro Station Green

Dalším, typickým zástupcem retro stylu jsou hodiny NeXtime Retro Medium. Kulaté hodiny, které svým vzhledem zcela přesně zapadají do doby socialistické éry. Po jejich obvodu jsou místo číslic pouze rysky, ručičky jsou jednoduché a tělo je z mléčného skla.

NeXtime Retro Medium

 

Článek "Retro hodiny" byl naposledy upraven 24.09.2015 uživatelem admin.

Přidejte komentář

  • (nebude publikován)

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>